Pieprasījums pēc audio grāmatu ierunātājiem aug

Audiogrāmatas ir kļuvušas par nozīmīgu biznesa daļu izdevējiem un daudzi no tiem naratoriem (grāmatu ierunātājiem) piedāvā iespaidīgu samaksu par kvalitatīvi paveiktu darbu. Un ir saprotams kāpēc - viens aktieris ierunā visu grāmatu, dažādojot savu balss intonāciju.

Džims Deils (Jim Dale) ir narrators, kurš pēc Harija Potera grāmatu ierunāšanas, atdarinot 134 dažādas balsis ir ieguvis milzīgu pieprasījumu. Pēc visu 7 grāmatu ierunāšanas, viņš no visiem naratoriem ir nopelnījis vislielāko skaitu apbalvojumu visā audio grāmatu vēsturē. Viņš ir vienlīdz talantīgs lasot Roulingas grāmatas un angļu klasicismu (Dikensu, Žilu Vernu, Beriju).

Stīvens Frais (Stephen Fry) ir viens no labākajiem naratoriem pasaulē. Viņa izpildījums visās septiņās Harija Potera grāmatās, attiecībā uz Lielbritāniju, ir vislabākais veikums vispār. Vienīgais mīnuss par ko daudzi cilvēki ir neapmierināti - viņa veidoti ieraksti īsti nekur citur nav pieejami.

2015. gada beigās Frais parakstīja līgumu ar Amazon piederošo Audible, lai kļūtu par balsi grāmatām The Coin of Dionysius un The Game Played in the Dark, autors - Ernests Bramahs (Ernest Bramah), kurš stāsta par aklo detektīvu Maksu Karrados kurš pirmo reizi literālajā pasaulē parādījās 1914. gadā. Frais saka, ka viņš mīl lasīt stāstus skaļi. Ja viņam būtu teikšana, tad viņš to darītu biežāk, jo viņaprāt viņš to nedara pietiekoši daudz. Viņš uzskata, ka tas ir viens no viņa uzdevumiem uz zemes, kas sniedz pietiekoši daudz baudas.

Pateicoties grāmatu ierunātājiem, Audible ir plaši panākumi un sabiedrībai viņu izdotās klausāmgrāmatas šķiet vispievilcīgākās. Metjū Torntons (Matthew Thornton), Audible viceprezidents skaidro: '''Viens no veidiem, kā esam strādājuši, lai pozitīvi uzlabotu klientu pieredzi, klausoties audiogrāmatas - kvalitatīvs naratoru sniegums, izmantojot slavenības no A saraksta (piemēram, Kolins Fērts (Colin Firth), Dastins Hofmans (Dustin Hoffman), Džeiks Džilenhols (Jake Gyllenhaal), Keita Vinsleta (Kate Winslet) un Sūzana Sarandona (Susan Sarandon)) un labus jaunuzlecošos aktierus no Juilliard mūzikas skolas, Jēlas, Stella Adler un citām aktieru skolām, kurās Audible piedāvā naratoru darbnīcas (vorkšopus). Kā arī mums ir bijusi lieliska pieredze ar slavenību stāstnieku projektiem, piemēram Džilenhola ierunāto Lieliskais Getsbijs (Great Gatsby), Bena Stillera (Ben Stiller) Voltera Mitija slepenā dzīve (The Secret Life of Walter Mitty). Pats galvenais, augsta profila narators pats popularizē šo lielisko klausīšanās pieredzi jeb kā mēs to gribētu saukt - teātri ausīm.

Rakstam izmantots Global Audiobook Trends (viss raksts ir pieejams šeit - http://goodereader.com/blog/interviews/global-audiobook-trends-and-statistics-for-2016)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Populārākie raksti