Mājās ierakstīta klausāmgrāmata

Pirms kāda gada interneta dzīlēs varēja atrast kāda vīrieša piemēru no dzīves, kur viņš norādīja, ka pats ar draugiem esot savam dēlam ierakstījis Hariju Poteru audio versijā. Dēls, protams, bija stāvā sajūsmā, jo galvenajās lomās bija tētis un viņa draugi. Arī pats tēvs neslēpa gandarījumu par paveikto, jo viss process esot bijis ļoti jautrs.


Mēs esam daudz domājuši - it kā jau pats arī mājās varētu ņemt un ierakstīt grāmatu, jo šobrīd pieejamā tehnika un tās kvalitāte ļauj paveikt brīnumainus darbus pat bez studijas. Vienīgais mīnuss - autortiesības. Līdz ar to, mājas apstākļos ieskaņoto grāmatu nevienam tālāk nevar dot, kā tik bērniem un dzīvesbiedram.

Ja tomēr ļoti gribas savam mazajam par prieku ierakstīt pasaku klausāmgrāmatas veidā, tad iesakām izmantot vecāko autoru pasaku grāmatas, piemēram, Kārļa Skalbes pasakas, kurām no 2016. gada 1. janvāra vairs nav spēkā autortiesību (šī autora ierakstītās klausāmgrāmatas tad varētu dot arī tālāk).

Kas būs vajadzīgs, lai varētu izveidot savu klausāmgrāmatu - dators un mikrofons. Lai nebūtu dzirdami fona trokšņi būtu vēlams atrast maksimāli klusu un izolētu telpu. Būtu vēlams, ja tajā atrastos paklājs vai kāda mīkstā mēbele, tad telpā nebūs dzirdama atbalss, kas ierakstam traucēs. Ja esat izlēmis ierakstīt grāmatu, kurai ir vairākas nodaļas, tad iesakām veidot vairākus atsevišķus audio failus, katru nosaucot atbilstoši attiecīgajai nodaļai.

Kā vienu no ieraksta programmām iesakām izmantot Audacity. Šī programma piedāvā tik nepieciešamo pamatfunkciju - balss ierakstīšanu un labošanu. Vārdsakot, viss lielais darbs notiks tikai ar šo programmu.

Pirms ķeraties klāt, gribam informēt, ka šis process nenotiks tik ātri un vienkārši. Rēķinieties, ka tikai ierunāšana varētu aizņemt pusi dienas (tas protams, ir atkarīgs no grāmatas garuma) un ierunātā teksta apstrāde aptuveni tik pat.

Ja ļoti gribas ielasīt kādu no grāmatām, bet negribas mājās ar to pēc tam strādāt, tad variet izmēģināt narratora amatu Latvijas Neredzīgo Bibliotēkā (LNerB). Par to sīkāk lasiet šeit.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Populārākie raksti