Bībele klausāmgrāmatas veidā

Meklējot internetā informāciju par aktuālāko tieši saistībā ar klausāmgrāmatām, atradām kaut ko savā ziņā unikālu. Kāda draudzes biedrība ASV ''Faith Comes By Hearing'' (Ticība nāk dzirdot) ir izveidojusi bez maksas lejupielādējamu aplikāciju, kurā var ''lasīt'' bībeli audio grāmatas versijā vairāk kā 1165 valodās.


2010. gadā šī aplikācija tika izdota iPhone telefoniem. Tajā laikā bībeli varēja ''lasīt'' 218 populārākajās pasaules valodās. Šobrīd bībeli ir iespējams ''lasīt'' vairāk kā 1165 valodās un šī aplikācija ir pieejama arī Android telefonos. Oriģināli šī aplikācija tika izstrādāta angļu valodā, bet nu tā ir pieejama arī arābu, mandarīnu, portugāļi, franču, spāņu, itāļu, krievu un citās valodās.

Aplikāciju var ērti lejupielādēt savā viedtālrunī. Pēc tam atliek izvēlēties atbilstošo valodu un aiziet - tu vari klausīties bībeli jebkurā vietā un jebkurā laikā. 
Bībeli ir ierunājis Toronto latviešu Austrumu luterāņu draudzes mācītājs Arveds Celms

Ierunāti ir 1953. gada izdevumi Jaunā derība un Psalmu teksti. Klausoties viņa lasījumā nereti ir sajūta, ka atrodies baznīcā un tu tiec uzrunāts no kancelejas, neskatoties uz to, ka īstenībā šobrīd atrodies uz Vanšu tilta sastrēgumā. Domāju, ka tā arī ir viena no labākajām narratora izvēlēm attiecīgi šai grāmatai.

Ir patiess prieks, ka aizvien vairāk sāk parādīties klausāmgrāmatas latviešu valodā. Ja pirms aptuveni 2 gadiem šķita, ka klausāmgrāmatas ir pieejamas tikai ārzemju valodās, tad tagad tās jau var atrast pat grāmatnīcu internetveikalos. Fakts, ka audio versijā pat ir pieejama bībele, vien pierāda, ka drīz šādā formātā varēsim ''lasīt'' ikvienu grāmatu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Populārākie raksti