5 fantastiskas audio grāmatas, ko ņemt līdzi ceļojuma laikā

Tuvojas svētki, brīvdienas un lielisks laiks, lai dotos nelielos un garos braucienos ar mašīnu (vai citu sabiedrisko transportlīdzekli). Dodoties garos braucienos, piemēram, uz otru Latvijas galu, lai apciemotu radus, nereti pazūd mīļākā radio stacija un savā starpā ir apnicis sarunāties. Šādos gadījumos palīdz ierakstīti mūzikas CD (kuri arī pēc kādām 2h sāk apnikt) vai audio grāmatas!

Vai esat kādreiz iedomājies, ka braucot no Valmieras uz Liepāju varētu izlasīt kādu ārkārtīgi labu grāmatu? Protams, ja esi šoferis tad šis ir diezgan apgrūtinoši, bet audio grāmata varētu būt kā viena no opcijām. Īstenībā, dažas GPS raidītāju ražotāju kompānijas piedāvā opciju, ka tev tiek stāstīts ne tikai kurā brīdī jāgriežas pa labi, bet piedāvā arī iespēju, noklausīties kādu labu grāmatu. 


Audio grāmatas latviešu valodā ir ļoti grūti atrast, tāpēc piedāvājam piecu angļu audio grāmatu izlasi, kuras nav ierunātas vienveidīgā, monotonā balsī un pavisam noteikti, visu garo ceļu tevi uzturēs možu. 

Tīna Feja (Tina Fey) Bossypants

Viena no tām audio grāmatām, kuru ir ierunājusi pati grāmatas autore! Šajā grāmatā Tīna ir dalījusies ar saviem interesantākajiem dzīves pavērsieniem un notikumiem. Viņa dalās ar piedzīvoto no tīņu gadiem līdz par šī brīža notikumiem, kad viņa pati saviem spēkiem Amerikā ir tikusi pie sava seriāla (starp citu, kas ir nopelnījis daudzus apbalvojumus). Autore grāmatā māk lieliski pasmieties pati par sevi un visām piedzīvotajām ķezām. Vārdsakot, grāmatā ir daudz dzirdamas anekdotes iz dzīves.  
Grāmata ir aptuveni 5h un 35min gara.Roalds Dāls (Roald Dahl) Matilde

Matilde ir diezgan populāra un visiem zināma grāmata. Jūs gan jau ka atceraties, ka pēc grāmatas motīviem tika uzņemta arī filma. Šī grāmata ir lielisks variants, ja mašīnā ir arī bērni (nostiprinās angļu valodas zināšanas). Grāmatu ir ierunājusi aktrise Keita Vinsleta (Kate Winslet). Grāmata ir lielisks veids kā ceļu padarīt īsāku. Tajā būs dzirdams, kā mazā, drosmīgā meitene Matilde dodas cauri raibajiem ikdienas notikumiem. 
Lai noklausītos visu grāmatu, tev vajadzēs aptuveni 4h un 18min.
Nora Ephrona (Nora Ephron) Heartburn

Šī grāmata ir viena no audio grāmatu zelta izlases, tā ka sagatavojaties, ka tiksiet ierauts Reičelas Samstatas haotiskajā un sarežģītajā dzīvē. Šīs grāmatas ekranizējumā, galvenās lomas atveidotāja ir Merila Strīpa (Meryl Streep). Strīpa Reičelu tik labi pazīst (gan iekšēji, gan ārēji), ka viņai tika dota iespēja šo grāmatu ierunāt. Lieliska balss izvēle, lai dotos vientulīgā braucienā vai kopā ar draugu (tikai iepriekš pārliecinies vai ceļojuma biedrs būs gatavs visu ceļu klausīties Reičelā, t.i. Strīpā, citādāk ceļa vidū būsiet gatavs savu draugu atstāt ceļa malā).
Grāmata ir aptuveni 5h un 30min gara.Kīts Ričards (Keith Richard) Life
Šī ir The Rolling Stones ģitārista Kīta Ričarda autobiogrāfija, ''bestsellers''. Par Kītu es varu teikt vienu - viņš ir mūžīgs. Kā kādā nesen internetā publicētā rakstā par to bija atspoguļots joks - "Par katru cigareti, kuru jūs izsmēķējat, dievs no jūsu dzīves atņem vienu stundu. Un pieliek to Kītam Ričardam." Cilvēki joko, ka pavisam noteikti viņš ir noslēdzis līgumu ar kādu labo vai nelabo, jo viņš joprojām savus 80+ ir aktīvs un žirgts. Šī grāmata ir lieliska izvēle garam braucienam un neviens nevar vēl lieliskāk un neatkārtojamāk izklausīties kā Džonijs Deps (Johnny Depp) (pavisam noteikti šī audio grāmata ir radīta paradīzē). Gatavojaties garam un mežonīgam braucienam! 
Šī ir viena no biezākajām grāmatām. Tā ilgs aptuveni 23h un 8min.

Trūmens Kapote (Truman Capote) Brokastis ''Tifānijā''

Vīrietis varētu būt dīvaina izvēle šīs grāmatas galvenajai narratora lomai, kas pastāstīts Kapotes intīmo un eleganto noveli. Toties Maikla C. Halla balss piedod lielisku noskaņu un fantastiski attaino Hollijas Golaitlijas varoni.
Šī noveli ir īsa, tādēļ tā būs piemērota kādam samērā īsam braucienam, piemēram, kopā ar māsu vai tuvu draudzeni. 
Grāmata nav no biezajām, ne velti tā ir novele. Tā ilgs 2h un 52min.


Minētās audio grāmatas var atrast audible.com. Kā kļūt par pastāvīgu audible lietotāju, lasi šeit - http://www.audiogramatas.lv/2014/11/lielakais-audio-gramatu-veikals.html

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Populārākie raksti