Izmēģini grāmatas ielasītāja (naratora) amatu

Latvijā būtībā ir tikai viena vieta, kur aktīvi tiek ieskaņotas audio grāmatas. Cik ir pētīts, tad tās ir pieejamas tikai īpašiem cilvēkiem - neredzīgajiem. Neskatoties uz to, mēs varam palīdzēt viņiem iegūt vairāk informācijas vai kvalitatīvāk pavadīt brīvo laiku.

Šīs grāmatas rada Latvijas Neredzīgo Bibliotēkas (LNerB) darbinieki, jo nauda no valsts puses par grāmatu ierakstīšanu vairs netiek piešķirta. Līdz ar to, šis ir kļuvis par bibliotekāru darbu, kuri ne vienmēr var paspēt veikt savus ikdienišķos pienākumus un darboties skaņu ierakstu studijā. Līdz ar to, LNerB aicina brīvprātīgos.

Bibliotēkas Skaņu ierakstu studijā, ik gadu tiek ierakstīti aptuveni 50 audio grāmatu. Par lasītājiem piesakās daudzi brīvprātīgie un pēdējos gados, daži ir kļuvuši pat par patstāvīgajiem narratoriem. 

Pirms izlem, ka to noteikti darīsi, atgādinām, ka noteikti ir jāapbruņojas ar pacietību un vēlmi iesākto novest līdz galam. Nav nemaz tik vienkārši 360 lapaspušu biezu grāmatu ierakstīt. Kā arī, Skaņu ierakstu studija darbojas 8 stundas dienā. 

Kā tas notiek? - Grāmatas tiek ielasītas aptuveni 30 minūšu garos failos. Ja nebūs iespējams darboties LNerB studijā, tad ierakstus var veikt mājās. Protams, pirms tam nosūtot parauga ieraksta tekstu, lai būtu saprotams, vai šis formāts būs derīgs.

Kas jādara? - no sākuma mājas apstākļos ielasiet (ierakstiet) nelielu teksta fragmentiņu, lai būtu skaidrs vai Jūs balss un lasījums būs viegli uztverams klausītājam. Pēc tam, to nosūtiet uz LNerB mājas lapā norādīto e-pasta adresi - alatsis@inbox.lv. Tad arī notiks tālākā komunikācija par brīvprātīgo darbu LNerB skaņu ierakstu studijā.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Populārākie raksti