Klausāmgrāmatas bērniem

Meklējot internetā pasakas vai stāstus bērniem, audio versijās, būtībā vienīgais, ko latviešu valodā var atrast ir pasakas.net. Pārējie grāmatu audio formāti ir attiecināmi uz pieaugušo literatūru. 

Pasakas.net ir viens no IFB (Ideju Foruma bibliotēka) veikumiem. Šajā mājas lapā ir pieejamas pasakas, dzejoļi, stāsti, kuras nāk ne tikai no Latvijas, bet arī no citu valstu mantojuma.

Pasakas audio versijā bez interneta palīdzības nav iespējams klausīties, kā arī, tās nevar lejupielādēt. Pasakas, stāstus var klausīties pa tiešo no mājas lapas. Priekš mazuļa patīkami ir narratora ierunāto tekstu uzreiz izlasīt, lai labāk iemācītos jauno vārdu izrunu.

Pasakas ierunājuši ir ne tikai dažādi sociāli aktīvi cilvēki, bet arī Latvijā zināmas personības, piemēram, kā Aurēlija Anužīte, Baiba Sipeniece, Linda Leen, Normunds Rutulis utt.

Šī mājas lapa sniedz ne tikai audio pasaku un stāstu versijas, bet ir iespējams jūsu atvasei iesaistīties dažādos konkursos un turpat izmēģināt roku dažādās spēlēs.

Kādā citā interneta vietnē, kurā audio pasakas var klausīties angļu valodā (www.storynory.com) ir uzskaitīti vairāki iemesli, kāpēc bērniem pasakas būtu tieši jāklausās. Zemāk ir uzskaitīti daži no tiem. Šie papildina jau iepriekš aprakstītos klausīšanās mītus.

1. Audio grāmatas uzlabo klausīšanās un koncentrēšanās prasmes.
2. Audio grāmatas palīdz saprast sarežģītu valodu.
3. Tās māca kā noturēt cilvēka uzmanību stāstos, piemēram, stāstu. Šī prasme ir noderīga visu mūžu.
4. Mazi bērni uztvert valodu iemācās pirms lasīšanas vecuma. Šajā laika posmā bērni ātrāk var apgūt sarežģītākus vārdus un iemācīties to nozīmi un uzbūvi.
5. Audio grāmatas palīdz atpazīt, iemācīties un saprast svešus akcentus.
6. Ja angļu valoda nav dzimtā valoda, tad klausoties grāmatas tieši angļu valodā var iemācīties pareizu vārdu izrunu.
7. Klausīšanās ir daudz izklaidējošāka nekā lasīšana.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Populārākie raksti