Audiogrāmatu priekšrocības

Grāmata audio formātā  ir viena no populārākajām  mācīšanās un  izglītojošās  izklaides formām  pasaulē.  Tas viss sākās 1931. gadā, kad ASV kongress apstiprināja programmu, kuras mērķis  bija palīdzēt  iegūt kvalitatīvu  izglītību neredzīgajiem  cilvēkiem. Pamazām, tā dēvētās runājošās grāmatas pārvērtās par miljarda industriju, jo pierādījās, ka tās ir daudz praktiskāks un efektīgāks zināšanu apguves līdzeklis, nekā sākumā tika apjausts. 

Šodien,  ASV audio grāmatu izdevēju asociācija  APA ( The Audio Publishers Association ) pēc dekādēm ilgas nozares izpētes ir pavisam skaidri definējusi iemeslus, kādēļ cilvēki izvēlas klausīties nevis  lasīt. Galvenie iemesli ir - zināšanu apguves ātrums, efektīgāk izmantots nelietderīgi pavadītais laiks, klausītājam dominē dzirdes atmiņa un uztvere un  ir  slikta vizuālā uztvere vai  redzes problēmas.
Ātrums. Zināšanu apguves ātrums ir viens no  lielākajiem audiogrāmatu izvēles iemesliem. Lai kāds arī būtu tavs lasīšanas ātrums, Tu ne vienmēr varēsi atļauties  savu laiku veltīt lasīšanai, bet audioformāts ļauj Tev apgūt ātrāk un pielāgot klausīšanos gandrīz jebkurai fiziskai papildus darbībai.

Efektīgāk izmantots nelietderīgi pavadītais laiks. Audio grāmatas rada iespēju nelietderīgi pavadītās stundas izmantot personīgajai, profesionālajai un radošajai izaugsmei – klausīties audiogrāmatu jeb klausāmgrāmatu var ceļā uz darbu, skolu, stāvot lielveikala rindā,  darot fiziski aktīvu darbu vai savienojot to ar aktīvu atpūtu.

Dominē dzirdes atmiņa un uztvere. Daudzi cilvēki skaņu ne tikai uztver  labāk, bet arī daudz labāk to atceras, nekā  nolasītu  tekstuālu un vizuālu  informāciju.

Slikta vizuālā uztvere un redzes atmiņa. Audio formāts jo īpaši noder cilvēkiem, kuriem ir vāja vizuālā atmiņa, uztveres traucējumi un   lasīšanas grūtības.  Cilvēki ar lasīšanas grūtībām un traucējumiem ievērojami labāk uztver un saprot tekstuālu informāciju, ja tā tiek atskaņota audio formātā.

Redzes traucējumi.  Redzes traucējumi vai pilnīgs aklums ir audio grāmatu  rašanās  iemesls un vēl joprojām tiek uzskatīts par labāko risinājumu.

Formātu priekšrocībasAudiogrāmatas un audiosemināri piesaista un notur mūsu uzmanību. Audio ieraksti ir piemērots risinājums grāmatām un semināriem, kuri veidoti bez vizuālajiem pielikumiem ar domu - ietaupīt mūsu dārgo laiku un ļaut koncentrēties uz dzirdamo saturu,   vienlaicīgi darot kaut ko citu vai pat to,  ko tikko esam apguvuši. Lasīt par audiogrāmatu vēsturi.

E-grāmatas  palīdz apgūt un izprast efektīgāk tehniska rakstura informāciju. Viens attēls dažkārt var būt tūkstošs vārdu vērts.  Vizuālie materiāli var būt lielisks papildinājums tikko noklausītajam audiosemināram. E-grāmata ir formāts, kurā ietērpt ar tehnisku informāciju un tekstu.


Audiovizuālie risinājumi   ļauj mums labāk uztvert stāstus un vēstījumus, vienlaicīgi radot iespēju mums pašiem izteikt savu viedokli. Video ļauj klausīties stāsta saturu, vienlaicīgi apskatot vizuālos materiālus, pielikumus un citus resursus. Pastāv milzum daudz audiovizuālu risinājumu, un katram no tiem ir savas priekšrocības un mīnusi.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Populārākie raksti